Jak wykorzystać czas na przesiadkę – JFK, NYC

Jestem dość upartym stworzeniem. Podczas pierwszego pobytu w Nowym Jorku byłem bardzo pochłonięty zwiedzaniem ikon miasta. Mieliśmy wykupione city passy – jak wszystko tam, dość drogie. Chcieliśmy wycisnąć z nich jak najwięcej. Jednym z celów, którego nie udało mi się osiągnąć to nowojorska plaża. Kocham wodę i plażę.

Niespełna trzy lata później poleciałem już do Nowego Jorku „na luzie”, tak sobie pobyć. W trakcie mojej powrotnej podróży do Europy zdarzyła się pięciogodzinna przesiadka na lotnisku JFK. Postanowiłem wykorzystać ten czas na plażowanie w marcu, w Nowym Jorku.

Cel był prostszy do osiągnięcia niż mi się wcześniej wydawało, wystarczyło otworzyć Google Maps i znaleźć piasek przy brzegu.

Nowy Jork jest szczęśliwym posiadaczem kilkunastu plaż, miasto leży w końcu nad oceanem atlantyckim. Fort Tilden, Jacob Riis, Jones, Long Beach i chyba najsławniejsza Coney Isalnd.

Broad Channel
Do plaży dojeżdża się kolejką, prosto z lotniska JFK.
Broad Channel
Widoki podczas podróży kolejką bywają zaskakujące, jak podczas podróży z Łodzi do Ozorkowa.

Broad Channel

Po dotarciu na ostatnią stację metra, już tylko kilka przecznic dzieliło mnie od plaży Rockaway w dzielnicy Queens. Zobaczyłem pomnik ofiar katastrofy American Airlines 587; czwarty pod względem ilości ofiar wypadek lotniczy w Stanach Zjednoczonych, który wydarzył się 12 listopada 2001 roku.

Potem była już tylko plaża… Mimo zimy (koniec marca), w wodzie pływali surferzy. W okolicach promenady było bardzo mało osób.  Biorąc pod uwagę zgiełk Nowego Jorku, to miłe. Można odpocząć. Ilość potrzebnej infrastruktury plażowej i restauracji była porównywalna z kurortem turystycznym.

plaża Rockaway
Piasek był bardzo czysty, prawie jak w Polsce. Przy promenadzie wybudowano wiele wysokich budynków mieszkalnych. Rockaway to największa plaża miejska w Stanach. Nazywana jest Irlandzką Riwierą z uwagi na duże skupisko przybyszów z Zielonej Wyspy. Plaża była między innymi częścią planu filmowego Radio Days Woody Allena.
plaża Rockaway
To Nowy Jork, poznaje ktoś?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *