Jak tanio przelecieć przez Atlantyk?

połączenia do ameryki północnej

W 1912 roku bilety trzeciej klasy najsłynniejszego w naszej historii transatlantyku RMS Titanic z Southampton lub Queenstown kosztowały na dzisiejsze pieniądze około 2800 złotych za rejs w jedną stronę1.

Pamiętam, że dwadzieścia lat temu pierwszy raz byłem na lotnisku Chopina w Warszawie. Odwoziliśmy na lotnisko moja ciocię, która pracowała w Chicago w ciągu roku szkolnego. Pamiętam taras widokowy Okęcia, ten sam z którego Stefan Karwowski był żegnany przez rodzinę, kiedy odlatywał do Budapesztu. Wtedy lot do Chicago było poza możliwościami większości Polaków. Bilet do Stanów Zjednoczonych na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku kosztował około dziesięciu tysięcy nowych złotych.

Jeszcze 4 lata temu, kiedy po raz drugi leciałem do Nowego Jorku, cena za bilet w dwie strony w wysokości 1300-1400 złotych wydawała mi się oszołamiająco niska.

Dziś? Dziś do Nowego Jorku polecimy za 600-700 złotych w dwie strony.

Europa przeżywa rozkwit długodystansowych połączeń tanimi liniami lotniczymi.

Post na formu F4F udowadniający, że MOŻNA! https://www.fly4free.pl/forum/polska-nowy-jork-za-624zl,1609,116747

Poniżej, przede wszystkim dla swojej wiedzy, próbuję poukładać połączenia do ameryki północnej tanimi liniami lotniczymi.

Mapa połączeń

Tanie loty do Stanów Zjednoczonych

Norwegian

Mapa połączeń

Norwegian
19:15 polskiego czasu. Liczba samolotów Norwegian, które lecą przez Atlantyk. To imponujące jak rozwija się ta linia lotnicza. Screen z Flightradar24.

Norwegian jako pierwszy z transatlantyckich low-costów wykorzystał „tanie lotniska” położone „nigdzie”, tak jak robi od dawna robi to Ryanair w Europie (SWF – Nowy Jork, PVD – Boston, BDL – stan Connecticut). Ma to swoje wielkie zalety. Na przykład w SWF możemy od razu przesiąść się w samolot Allegiant. To najtańszy przewoźnik w Stanach Zjednoczonych.

 

Eurowings

Mapa połączeń

Niemiecka tania wersja Lufthansy. To jedyna z tanich linii wymienionych w tym wpisie, gdzie dzięki lotom zdobywamy mile w programie lojalnościowym Miles & More.

Level

https://www.flylevel.com/

Primera Air

Mapa połączeń

Mam wrażenie, że dopiero rozkręcają interes.

Jet2

Mapa połączeń

Pojedyncze, tanie bilety między innymi z lotniska Stansted (STN). To ważne, ponieważ nie musimy z Luton albo ze Stansted przenosić się na Gatwick.

Tanie loty do Kanady

WOW Air

Mapa połączeń

WOW Air to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą sobie zrobić layover na Islandii. To także cenny przewoźnik, ponieważ lata z bliskiego nam Berlina.

West Jet

Mapa połączeń

Z London Gatwick (LGW) dolecimy do wielu miejsc w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, najdalej do Honolulu!

Tanie loty do Argentyny

Level

Pierwsza linia lotnicza, które zaczęła sprzedawać tanie bilety do Ameryki Południowej.

Norwegian

norwegian.com/nl/destinations/buenos-aires/

3 odpowiedzi do “Jak tanio przelecieć przez Atlantyk?”

  1. Jeszcze nie szperałam w ofertach, bo póki co nie wybieram się za ocean, ale jak przyjdzie „ta” chwila, sprawdzę ofert low-costów.
    Masz rację, kiedyś bilet za 1200-1300 zł był absolutnym hitem! Za tyle leciałam do Stanów 10 lat temu 😉

  2. Wielkie dzięki za tę rozpiskę. Sporo mi to ułatwiło w planowaniu podróży 🙂 Zawsze najwięcej problemów przy podróży sprawiają pieniądze – ach te ograniczenia 😉

Leave a Reply