Revolut – moja recenzja

Revolut reklamuje się jako coś więcej niż bankowość. Czym jest Revolut i czy warto z niego korzystać?

Alior Kantor Revolut1
od kiedy korzystam wrzesień 2016 roku kwiecień 2018 roku
zakładanie konta Kilkadziesiąt minut Kilkanaście minut
ile zapłaciłem 1×5 zł – musiałem wypłacić gotówkę z bankomatu drugi raz w miesiącu Nie zapłaciłem za wysyłkę karty2, wytłumaczyłem na Czacie, że nie potrafię skorzystać z promocji3

Revolut to aplikacja na smartfona. Tylko tyle i aż tyle. Użytkownik aplikacji może korzystać z karty wirtualnej (np. zakupy w Internecie) lub zamówić kartę tradycyjną.

Polityka informacyjna Revolut

Revolut zakłada, że zaufam  mu od pierwszego wejrzenia. Jest w błędzie.

Link do TOiP na głównej stronie Alior Kantor
Na stronie Revolut po kliknięciu na CENNIK pojawia nam się informacja o braku opłat, ale nie ma linku do CENNIKA z opłatami, jeśli…

Mam wrażenie, że Revolut nie pochylił się nad użytkownikami, którzy nie ufają ślepo w „darmowe produkty”. Nie ma nic za darmo. Jeśli nie zapoznasz się dokładnie z warunkami użytkownia karty (na przykład wypłacisz więcej niż 200 euro) zapłacisz frycowe. Mnie o wiele bardziej uspokoiłaby jedna, kompletna TOiP, tak jak jest w Alior Kantor.

Przy dłuższym poznaniu brak jednej TOiP jest naprawdę irytujący.

Przesyłka

Karta  przyszła po czterech dniach od zamówienia listem priorytetowym, z Warszawy. Jest bardzo pomysłowo zapakowana.

Pierwszy raz

Pierwszą transakcję kartą Revolut dokonałem przy użyciu PIN w Żabce. Na terminalu zaproponowano mi konwersję na GBP. Zrezygnowałem z tej opcji, po prostu nic nie wciskając.

Trzeba przyznać, że Revolut jasno przestrzega przed wybieraniem konwersji, która jest w przypadku tej karty niepotrzebna. To karta wybiera odpowiednią walutę.

Mile Miles & More dzięki Revolut

Revolut Miles&More
Dzięki Revolut można zbierać mile w programie Miles&More
Informację o tym, że jest to transakcja bezgotówkowa potwierdziłem na mLinii.

Po doładowaniu kart Revolut za pomocą karty kredytowej mBanku Miles & More poza możliwością zakupu dewiz w aplikacji, zarabiam mile! Wszystko dzięki temu, że w mBanku transakcja rozliczana jest jako bezgotówkowa. Nie płacimy przez to również odsetek jeśli spłacę oczywiście kartę kredytową na czas. Co więc taki transfer pieniędzy pozwala nam de facto wypłacić bezprowizyjnie gotówkę z karty kredytowej. Jest to jedyny sposób. Nie wiem czy to niedociągnięcie po stronie Revolut czy mBanku, ale niech trwa wiecznie!

Przelewy

Przelewy w Revolut to czysta przyjemność. W ciągu dwóch dni od kliknięcia w aplikacji dolary pojawiły się na koncie dolarowym w Alior Kantor. Ponad to na maila dostałem powiadomienia o transakcjach od Revolut. Nie zapłaciłem za to ani centa.

Automatyczne uzupełnianie karty

Po kilku tygodniach używania aplikacji, miałem możliwość ustawienia tak zwanego auto top-up, czyli automatycznego doładowania. Nie od razu to zadziało. Czasami mam wrażenie, że Revolut potrzebuje kilku dni, by nowe funkcje „zatrybiły”, być może po prostu musi dojść do aktualizacji aplikacji.

Na pierwszym zrzucie ekranu widoczne informacja o ewentualnych opłatach. Po wciśnięcia kółeczka „i”…
… jaka to opłata? Nikt nie wie. Rozumiem, że Revolut chce być fair, ale w niektórych przypadkach czuje się po prostu wprowadzany w błąd.

Płatności on-line

W Alior Kantor za bilet (300 CZK) zapłaciłem 14,88 USD. Gdyby płatność była możliwa Revolutem, zapłaciłbym 13,71 USD.

Revolut informuje, że u niektórych sprzedawców karta może nie obsługiwać płatności on-line. Wymienia na przykład samoobsługowe stacje benzynowe. Niestety można się niemile zaskoczyć również w innych miejscach.

Wymieniłem złotówki na czeskie korony, żeby kupić bilety do teatru w Pradze. Przy próbie płatności, odrzuciło ją z uwagi na nieobsługiwanie płatności on-line. Następnym razem, kiedy nie będę pewien, że kartą mogę zapłacić, nie będę wcześniej wymieniał złotówek. Pozwolę to zrobić Revolutowi, w takiej sytuacji nie zostaję z nadmiarem obcej waluty, którą nie wiem czy wykorzystam.

Co ciekawe nie miałem żadnego problemu, by zapłacić Revolutem w Wizzair w trakcie lotu.

Wypłata z bankomatów

Wiele polskich banków wprowadziło ograniczenia dotyczące kwoty wypłacanej w bankomacie. Na przykład w mBanku za darmo mogę wypłacić powyżej stu złotych. Nie lubię trzymać gotówki w kieszeni. Dzięki Revolut mogę wypłacać po 20 złotych kiedy chcę, omijając ograniczenia mBanku.

Wypłata za granicą (dotychczas Rosja i Węgry) była czystą przyjemnością. Zwłaszcza, że korzystając z Revolut mogę korzystać z bankomatu ile razy zajdzie taka potrzeba.

Podsumowanie

Revolut to z pewnością przyszłość. To nowoczesna maszynka bardzo ułatwiająca podróżowanie i o dziwo sprawiająca dużo frajdy. Warto by Revolut dopracował skrupulatnie sposób informowania o swojej ofercie.

Czy to nie piękne?

Zobacz też: Alior Kantorczy czy Revolut? Porównanie produktów.

Plusy Minusy
 1. Dobre kursy
 2. Nowoczesna i ładna aplikacja.
 3. Mile Miles&More
 4. Jedyny sposób, by z karty kredytowej wypłacić gotówkę bez prowizji
 5. Możliwość natychmiastowego doładowania
 6. Kryptowaluty
 1. Niejasna tabela oferty. Revolucie, ufam, że jest fair, ale zajęło mi to kilka tygodni!
 2. Brak zabezpieczenia Bankowego Funduszu Gwarancyjnego
 3. Brak zleceń
 4. W niektórych miejscach nie działa

13 odpowiedzi do “Revolut – moja recenzja”

 1. A nie myslales przelewac kase w kolko miles and more => revolut => przelew na konto => splata karty => miles and more itd.
  I trzaskac tysiace mil miesiecznie za free?

   1. Super, to w sumie może ułatwić wyrabianie limitów na MasterCard World Elite w mBank, żeby nie było opłaty 900 zł. 120 tys w roku trzeba mieć ruchu płatniczego kartą.

 2. z tego co wiem zaczeli blokować naliczanie, sprawdzają dochody 🙁
  Lipa z milami. Może jak ktoś ma od dłuższego czasu to jest ok. teraz lipa. można się wpakowac

 3. w jaki sposób sprawdzają dochody? W mbank są ograniczenia na niebieskiej 5000 mil miesięcznie a na premium 10.000 mil miesięcznie. Diners nie podepniesz do revolut

Leave a Reply