American Airlines, recenzja lotu AA 2289

Rejs 2289 z Miami do Los Angeles jedną z największych linią lotniczą na świecie odbyłem w październiku 2019 roku. Bilet na ten rejs zakupił dla mnie agent Polskich Linii Lotniczych LOT, ponieważ polski przewoźnik odwołał mój rejs z Warszawy do Los Angeles. Lot był częścią mojej podróży dookoła świata.

Zmiana, jaką zaproponował mi PLL LOT około godziny 10:30 z uwagi na odwołanie LO 21:

pierwotny plan podróżyzmiana zaproponowana przez PLL LOT
LO 21 (WAW-LAX)LO 29 (WAW-MIA)
AA 2289 (MIA-LAX)
miałem dotrzeć do LAX na 14:35dotarłem do LAX na 22:05

Część pasażerów nie dotarła do Los Angeles tego samego dnia, nocowali w Miami. Inni z kolei polecieli przez Chicago. Była to trzecia przygoda z American. Pierwszy rejs odbyłem w marcu 2014 roku z Nowego Jorku do Miami (rejs formalnie US Airways, ale operator: American Airlines; US 1085).

linia lotniczaAmerican Airlines (AA)
połączenieMIA-LAX
terminpaździernik 2019 roku
numerAA 2289
czas rejsu5:011
rodzajkrajowy, średniodystansowy2
klasa biletuekonomiczna (M)
cenanie dotyczy
samolotAirbus A321-231

Linia lotnicza

American powstały 93 lata temu, w tym czasie wchłonęły między innymi TWA czy US Airways, obecnie jest członkiem programu lojalnościowego Oneworld. Siedziba linii lotniczej znajduje się w Fort Worth w stanie Teksas.

Bilety i bagaż

Niestety nie mogłem odprawić się na rejs online ani wybrać też miejsca w kabinie ekonomicznej. Odprawiłem się dopiero przy samoobsługowym kiosku na lotnisku w Miami.

Samolot

Kabina pasażerska była obłożona w około 85 procentach. Większość rejsu przespałem i niestety nie zdążyłem odwiedzić toalety.

Serwis i załoga

Samolot podczas rejsu serwowano jedynie napoje bezalkoholowe A jeżeli chodzi o jedzenie, rozdali tylko precelki. Rozrywka pokładowa działa bez zarzutu.

Serwis i załoga

Strój załogi w średnim wieku był w dość stonowanych kolorach szarości.

Na lotnisku Miami skorzystałem z baru, przy dopłacie półtora dolara do bonu od Priority Pass mogłem zakupić hamburgera z frytkami oraz gin z tonikiem.

American Airlines – podsumowanie

AA 2289

Rating: 3.5 out of 6.

American Airlines nie wyróżniła się niczym szczególnym ponad przeciętność. Niestety ceny sprzedaży alkoholu i po części też posiłków były zbyt wysokie. Gdybym nie zjadł na lotnisku w Miami, byłbym bardzo głodny. W szkolnej skali oceniłem go na trójkę z plusem.

Zdjęcie z nagłówka wpisu, ogony samolotów AA na lotnisku LAX zostało wykonane przez Jamesa Cridlanda.

Leave a Reply