Cebu Pacific, recenzja lotu 5J 102

Cebu Pacific leciałem po raz pierwszy cztery lata wcześniej. Właściwie dzięki tej linii lotniczej w dużym stopniu mogłem odbyć pierwszą podróż dookoła świata. Tym razem Cebu okazało się najlepszy wyborem, aby przedostać się z Guam do Hongkongu. Zakupiłem dwa oddzielne bilety w różnym czasie na ten sam termin; GUM-MNL i MNL-HKG.

linia lotniczaCebu Pacific (5J)
połączenieGUM-MNL
terminlistopad 2019
numer5J 102
czas rejsu4:001
rodzajmiędzynarodowy, średniodystansowy
klasa biletuekonomiczna
cena448,39 zł2
samolotAirbus A320-214

Linia lotnicza

Tania, filipńska linia lotnicza powstała w 1996 roku. Głównym węzłem przesiadkowym jest Manila (MNL). Cebu należy do Value Alliance, w serwisie skytrax oceniana jest tylko na 4/10. W tym samym rankingu Ryanair ma oceną 5/10.

Bilety i bagaż

Bilety zakupiłem na bezpośrednio stronie Cebu Pacific przy użyciu karty wirtualnej Revolut. Transakcja była dokonana w dolarach amerykańskich. Na rejs nie mogłem odprawić się przez Internet. Nie wykupywałem dodatkowego bagażu ani posiłku.

Cebu Pacific
Mój plecak, 17 kg

Odprawa tradycyjna przeszła bardzo miło. Pani rzuciła tylko okiem na mój plecak (nie był ważony ani mierzony) i podarowała mi miejsce przy wyjściu ewakuacyjnym za darmo! Okazało się, że można mieć bagaż podręczny do 7 kg i personal item.

Samolot

Cebu Pacific
Airbus Cebu Pacific na płycie lotniska w Guam

Airbus A230 miał 6 lat (RP-C3273). Nie miałem uwag co do czystości. Kabina pasażerska obłożona była w 70-80%.

 Szerokość fotela (cm)Miejsce na nogi (cm)  Fotele
Ekonomiczna73,6643,18180 standardowych
Dane wg Seatguru.com

Fotele były bardzo podobne (lub identyczne?) jak te z Wizzair. Miały jedną wielką przewagę, były rozkładane tak jak w Qatar czy Singapore Airlines. Byłem pod wrażeniem. Chyba tylko w Norwegian i Jetsar jest podobnie.

Załoga i serwis

Załoga była bardzo miła i pomocna począwszy od odprawy po wyjście z samolotu. Strój mieli bardzo skromny; kanarkowa bluzka, dżinsowa spódnica i zielony fartuszek podczas serwisu. Zaraz po starcie rozdano karty imigracyjne i posiłki, dla tych którzy zamówili je i zapłacili jeszcze przed lotem, na stronie internetowej. Wybór posiłków już podczas rejsu bardzo skromny, jednak ceny nie są wysokie.

Lotnisko

W Guam skorzystałem z saloniku lotniskowego dzięki karcie Priority Pass z banku ING. Pomysł z hot-dogami był super!

Cebu Pacific 5J 102 – podsumownie

Cebu Pacific
Samolot Cebu na lotnisku w Manilii. Miałem tam 4,5-godzinną przesiadkę w drodze do Hongkongu.

Rating: 4.5 out of 6.

Trudno mi znaleźć wady podróżowania z Cebu Pacific. Zapłaciłem niewiele, a miałem całkiem przyjemny i spokojny lot. Rejs oceniłem na czwórkę z plusem w szkolnej skali.

Leave a Reply