Dookoła świata z Łodzi

Witaj na moim blogu! Podróż dookoła kuli ziemskiej, którą niedługo odbędę wraz ze swoją przyjaciółką, zainspirowała mnie do napisania tego wpisu. Mam nadzieję, że to nie słomiany zapał i powstanie z tego gruby pamiętnik z podróży życia.

Planowana podróż przyniosła też tytuł tego bloga – DOOKOLAKULI. Czyli dookoła kuli (ziemskiej). Bawi mnie połączenie liter przypominające język hawajski (ʻŌlelo Hawaiʻi). To właśnie Hawaje będą jednym z przystanków naszej podróży dookoła świata z Łodzi.

To my jako pierwsi polecimy z łódzkiego lotniska Lublinek dookoła świata? Już maju wyruszamy. Mam nadzieję, że do tego czasu będę mógł podzielić się z Wami wrażeniami. Jest ich wiele.

Założenia

Założenie to okrążenie kuli ziemskiej samolotem, przy czym start i powrót odbędzie się na łódzkim lotnisku (LCJ). Z uwagi na budżet będziemy podróżować głównie tanimi liniami lotniczymi. Kto wie, może uda się pobić rekord cenowy tak zwanej wycieczki RTW (Round The World, dookoła świata). Podróż ma zająć nam  dwadzieścia osiem dni.

Plan

Plan naszej wycieczki wygląda następująco. Wyruszamy z Lublinka do Budapesztu (BUD). Jednak, żeby przedostać tam, musimy przesiąść się na lotnisku London Stansted (STN).

Z Budapesztu przedostaniemy się do Dubaju. Następnie odwiedzimy Filipiny. Najdłuższe odległości pokonamy liniami CebuPacific.

Po drodze do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędzimy najwięcej czasu, wstąpimy do Sydney w Australii.

Do Łodzi zamierzamy wrócić z Oslo (OSL), jednak w tym celu będziemy musieli przesiąść się w Edynburgu (EDI). Lot z Edynburga do Łodzi oraz loty między wyspami na Hawajach jako jedyne będą realizowane przez regularną linię lotniczą.

W Dubaju, na Filipinach, w Australii będę por raz pierwszy w życiu! Nie spodziewałem się z kolei, że tak szybko wrócę na przepiękne Hawaje.

Planowany rozkład podróży według kodów IATA: LCJ-STN-BUD-DWC/DXB-MNL-PPS-MNL-SYD-HNL-LIH-OGG-HNL-LAX-OSL-EDI-LCJ

Podróż dookoła świata z Łodzi
Plan podróży dookoła świata z Łodzi. Jeszcze wiele godzin organizacji przed nami.

Brakuje nam jeszcze kilku biletów; z Łodzi do Budapesztu przez Stansted (LCJ-STN-BUD), z Honolulu do Los Angeles (HNL-LAX) oraz lotów po wyspach na Hawajach. Czekam na obniżkę cen.

Leave a Reply