Wyszukiwarki lotów

Co nieco o doświadczeniach z wyszukiwarkami, które pomogły lub utrudniły wyszukiwania lotów. Które są najlepsze? Jakie funkcje mają wyszukiwarki lotów?

Skyscanner

Pewną podstawą był oczywiście Skyscanner, najszybszy, choć odkąd wprowadzili nową aplikację, trudno mi w niej nawigować. Skyscanner dobrze radzi sobie chyba ze wszystkimi liniami lotniczymi Hawajów. Bezcenne okazały się widżety na ekran startowy. Ułatwiły wychwycenie momentu, kiedy ceny za wybrany lot były najniższe. Znacie inne podobne widżety do androida?

Przykład zastosowania widżeta aplikacji Skyscanner dla Androida.

Google Flights

Do prześledzenia historii cen, najbardziej przydatny okazał się Google Flights, niestety nie zbiera cen z Cebupacific i Airasia1. Szkoda, bo to najbardziej przejrzysta wyszukiwarka.

Google Flights
Google Flights (klasyczna wersja) pozwala śledzić historię ceny danego połączenie, jeśli tylko zechcemy to monitorować. Wykres piszę się od pierwszego dnia naszej obserwacji.
Google Flights Mapa
Mapa Google Flights jest bardzo przydatna, w odróżnieniu od mapy w Skyscanner lub Kiwi, jest bardzo prosta w obsłudze. Nie tylko możemy zobaczyć jak wygląda nasze połączenie, ale również zobaczyć czy na lotnisko „obok” nie będzie taniej.

Cała reszta

Minusem Skyscanner był brak mocy do wyszukiwania lotów z Łodzi do Budapesztu i z Rygge do Łodzi. Połączenia również nie znajdował Azuon. Za to moim nowym odkryciem jest Kiwi2Cheapflights – zdecydowanie lepiej wychwytuje połączenia przesiadkowe z naszego małego lotniska. Podobnie pozytywnie zaskakuje Momondo. A może?

Wyszukiwarki lotów. Momondo.
Tymczasem, w oczekiwaniu na spadek cen, znalazłem… Jak przedostać się z Łodzi do Budapesztu samolotem? Momondo daje odpowiedź! Zdążylibyśmy napić się sangrii na Barcelonetcie. Screen z wyszukiwarki lotów Momondo.

Nie można nie wspomnieć o wyszukiwarce tanich lotów Azair. To bardzo pożyteczne i darmowe narzędzie, zwłaszcza do wyszukiwania lotów po Europie. Nie jest tak zaawansowana jak Azuon3, jednak jeśli potrzebujesz jakiejś kombinacji na szybko, gorąco polecam.

Azair
Polecam zamówienia newsletter z powiadomieniem o zmianach cen wybranych lotów. Działa niezawodnie!

Kayak jest bardzo przydatny przy wyszukiwaniu promocji na linie lotnicze dzięki opcji +/- 3 dni4. Wyszukiwarka ma też funkcję ułatwiającą znalezienie najtańszego połączenia – zielony piksel przy dacie po rozwinięciu kalendarza. Wykresom kup teraz/wstrzymaj się/poczekaj niezbyt ufam.

Na marginesie wyszukiwarek…

Ani razu nie korzystałem z Flipo. Irytująca jest Flysiesta5. Próbowałem zakupić lot Allegiant. Pokazuje się cena na przykład pięćset złotych, w kolejnym etapie rezerwacji – osiemset złotych. Nie da się przez przypadek kupić za wyższą cenę, jeśli nie chcemy, ale to niebywale irytujące. Flysiesta jest jednym z niewielu serwisów, dzięki, którym można kupić bilety Allegiant! Strona od kilku tygodni wyłączona jest między innymi dla Europy.

Podsumowanie – wyszukiwarki lotów

 

Piramida wyszukiwarek
Podsumowanie w postaci piramidy wyszukiwarek lotów. U podstawy Google Flights, Skyscanner i Momondo. To były najczęściej używane wyszukiwarki. Z mniejszą częstością używałem Azair, Kayak, Cheapflights i Kiwi. Najrzadziej używaną wyszukiwarką tanich lotów był Azuon. Co nie oznacza, że ten silnik nie jest mniej wart!

Linki do wyszukiwarek lotów

Skyscanner www.skyscanner.pl

Google Flights www.google.pl/flights

Momondo www.momondo.pl

Azair www.azair.cz/?lang=pl

Kayak www.kayak.pl/flights

Cheapflights global.cheapflights.com/find-flights/

Kiwi www.kiwi.com/pl

Azuon azuon.com/pl

Leave a Reply