Tanie linie lotnicze Ameryki Północnej

Tanie linie lotnicze Ameryki Północnej
Tanie linie lotnicze Ameryki Północnej

W październiku ponownie wybieram się do Stanów Zjednoczonych i Meksyku, w styczniu przyszłego roku zwiedzę południowo-wschodnie stany Ameryki Północnej. Dotychczas odwiedziłem Miami, Nowy Jork, Boston, Portland w Maine, San Francisco i Hawaje.  W tym poście zbiorę trochę informacji na temat tanich linii lotniczych Ameryki Północnej.

Tanie linie lotnicze Ameryki Północnej – Stany Zjednoczone

Allegiant 🚩

Absolutny lider jeśli chodzi o ceny połączeń. Latają starymi samolotami. Ma to oczywiste wady, ale też zalety – więcej miejsca na nogi. Ceny porównywalne są do tych, które znamy z Europy (Wizz i Ryan). Największym problemem jest strona internetowa. Od wielu miesięcy strona przewoźnika nie działa poza Stanami Zjednoczonymi. Bilety w Polsce można kupić między innymi dzięki FlySiesta. Podobnie jak nasz Wizzair i Ryanair, Allegiant wykorzystuje wykorzystuje małe lotniska, które nie są najczęściej głównymi węzłami lotniczymi.

Lot Allegiant Los angeles lub San Frnacisco to najtańsza opcja, aby dostać się do Honolulu.

Zasięg: Stany Zjednoczone: ląd + Hawaje (!)

Mapa połączeń Allegiant
Mapa połączeń Allegiant. Zdjęcie stron magazynu pokładowego.

Ponieważ w Polsce nie działa strona internetowa Allegiant, podczas szukania połączeń lotniczych można ułatwić sobie zadanie korzystając z wiki: en.wikipedia.org/wiki/Allegiant_Air_destinations.

Sun Country Airlines

Odpowiednik Allegiant, wakacyjna linia lotnicza dla Amerykanów. Jednak ceny nie są już tak niskie jak w przypadku Allegiant. Głównym węzłem jest Mineapolis (MSP).

Spirit 🚩

Linia lotnicza, która warunkami przewozu przypomina Wizzair. Żeby wziąć normalny bagaż podręczny (nie torebkę), trzeba dopłacić. Bilety można kupić bez problemu przez stronę internetową. Linia lotnicza ma odpowiednik naszego Wizz Discount Club.

Zobacz: Spirit Airlines, recenzja lotu NK 680

Frontiner🚩

Zielony brat żółtego Spirit. Bilety można kupić bez problemu przez stronę internetową. Linia lotnicza ma odpowiednik naszego Wizz Discount Club.

SouthWest

Według mojego doświadczenia linia nie jest tak tania jak Allegiant, Spirit lub Frontiner, jednak jest o kilka dolarów tańsza od linii tradycyjnych. Przeszukiwanie lotów jest trudne, ponieważ przewoźnik nie udostępnia cen swoich lotów Google Flights i Skyscanner.

Nie zmylcie się nazwą linii, latają po całych Stanach i do Meksyku.

JetBlue

Tania linia lotnicza, jednak nie jest to poziom cen znanych z Europy. W każdym razie nie znalazłem jeszcze ceny, która by mnie zainteresowała. JetBlue możemy dolecieć również do odległych miejsc takich jak; Alaska, Meksyk, Lima, Quito, Bogota czy Liberia. Najwięcej lotów odbywa się ze wschodniego wybrzeża.

IslandAir

Najtańsze, choć nie tanie loty między wyspami Hawajów.

Tanie linie lotnicze Ameryki Północnej – Kanada

WestJet🚩

Duża tania linia lotnicza z Kanady. Ich samoloty latają nie tylko po niebie nad Kanadą, ale również Stanów Zjednoczonych, Meksyku, Ameryki Środkowej i Południowej. Z Wielkie Brytanii lub Irlandii można się dostać aż do archipelagu Hawajów.

Flair Airlines

Przeszukiwanie lotów jest trudne, ponieważ przewoźnik nie udostępnia cen swoich lotów Google Flights i Skyscanner. Lotniska, z których latają:

  • Winnipeg James Armstrong Richardson International Airport YWG
  • John C. Munro Hamilton International Airport YHM
  • Halifax Stanfield International Airport YHZ
  • Edmonton International Airport YEG
  • Abbotsford International Airport YXX

Tanie linie lotnicze Ameryki Północnej – Meksyk

Volaris

Tanie połączenia meksykańskiej linii. Między SFO a MEX zapłacimy już około 750 zł za bilet w dwie strony.

Vivaaerobus

Tanie loty po Meksyku.

Leave a Reply