Norwegian po raz kolejny się sprawdził

Nie ominęło mnie odśnieżanie na norweskim lotnisku

Norwegian

Podróż do Orlando (MCO) miałem z przygodą. Leciałem tam z Oslo (OSL), a samolot Norwegian WAW-OSL był opóźniony. Właściwie byłem pewien, że nie zdążę na kolejny lot. Tuż przed startem do Norwegii sprawdzałem jeszcze najtańszą opcję lotu z Oslo na Florydę. Cały problem polegał na tym, że nie kupiłem biletu łączonego WAW-OSL-MCO i nie mogłem odprawić się on-line na lot OSL-MCO. Jeśli ktoś nie ma biletu łączonego musi na lot do Stanów odprawić się według informacji na stronie przewźnika na co najmniej godzinę przed odlotem z Oslo. Gdyby był to bilet łączony, nie martwiłbym się o połączenia alternatywne lub nocleg w Oslo.

Po wylądowaniu w stolicy Norwegii biegiem przedostałem się do bramki odlotu samolotu do Orlando. Na szczęście nie było żadnego problemu na kontroli paszportowej, a nadal nie byłem odprawiony na mój lot. Przy bramce okazało się, że nie jestem jedyny, który się jeszcze nie odprawił.

Żeby było ciekawiej, jeszcze w Warszawie konsultant telefoniczny Norwegian powiedział mi, że aby się odprawić na lot OSL-MCO muszę wyjść z airside, pójść do stanowiska odprawy, przejść kontrolę bezpieczeństwa, kontrolę paszportową i dopiero wtedy zgłosić się do bramki wylotu…

Musujące wino za siedem dolarów. Woda była niewiele tańsza. Chyba nie opłaca się nie kupować posiłku przed odlotem long-houl Norwegian

Potem dostaje się po powrocie (kilkanaście dni po!) rachunek na maila:

Na szczęście Pana z infolinii nie posłuchałem. Spocony, ale szczęśliwy siedziałem już w dreamlinerze w drodze na przylądek Canaveral. Liniamii Norwegian leciałem już kolejny raz. Po raz kolejny byłem miło zaskoczony. Obsługa wszystkich lotów była rewelacyjna.

https://twitter.com/dookolakuli/status/958710149602037760

Ile za wodę?

Największym minusem były ceny za wodę podczas lotu. Sześć dolarów za małą butelkę wody to dla mnie zbyt wiele. Chyba jednak warto zakupić przed lotem jedzenie, kosztuje to około stu dwudziestu złotych, ale można pić do woli.

Był też inny minus – nieodświeżony samolot. Jednak bardzo miła i empatycza załoga naddał niedostatki wnętrza.

Norwegian lata z Europy do dwóch lotnisk na Florydzie – Fort Lauderdale (FLL) i Orlando (MCO). Więcej informacji znajdziecie tu.

Norwegian leciałem pierwszy raz dwa lata temu kiedy wracałem z RTW do Edynbutga. W w zeszłym roku roku leciałem z kolei lotem do Kopenhagi z Krakowa. Mieli najtańsze połączenie bezpośrednie.

Leave a Reply