Alior Kantor czy Revolut? Porównanie produktów

Revolut to nowy produkt na rynku finansowym, który można określić mianem nowoczesnego kantoru internetowego.

Przygodę z Revolut zacząłem miesiąc temu. Podobnie jak z założeniem Alior Kantor nosiłem się z decyzją kilka miesięcy. Między innymi czekałem na promorcję, która pozwoliłaby mi zamówić kartę za darmo. Alior Kantor czy Revolut? Co wybrać?

Porównanie Alior Kantor i Revolut

Alior Kantor Revolut1
Kto jest właścicielem? Bank, głównym akcjonariuszem jest spółka Skarbu Państwa 🇵🇱. 2 Start-up, Storonsky i Yatenko 🇷🇺, firma jest zarejestrowana w Londynie.
Bankowy Fundusz Gwarancyjny Tak Nie
Chargeback Tak Tak
Gdzie wymieniać walutę w tygodniu? Nie Tak
Zarówno w Alior Kantor jak i Revolut walutę lepiej wymieniać w tygodniu, ale…
…gdzie wymieniać walutę w weekend – jeśli już musisz? Tak Nie
WWW Tak

Logowanie do bankowości na komputerze nie jest proste – kto zapamięta numer kolejnej literki w haśle?

Nie
Aplikacja Jest bardzo prosta, jednak po każdej aktualizacji działa coraz gorzej, wymaga renowacji!

Brak informacji szczegółowej o blokadach karty.3

Rewelacyjnie działająca, nowoczesna, przyjazna, bardzo prosta aplikacja!
Płatności szczególne Nie ma ograniczeń. Jak donoszą użytkownicy forum f4f, karta nie działa przy płatnościach offline (np. w samolocie). Revolut sam informuje, że kartą nie można zapłacić na przykład w samobsługowych stacjach paliw.
Wsparcie Tradycyjnie – infolinia. Wsparcie obsługi przez Czat na poziomie aplikacji oraz forum dyskusyjne.
Reguły Opisane tradycyjnie w Regulaminie

Tabela opłat i prowizji (TOiP) są dostępne na głównej stronie Alior Kantor.

Jeśli się intensywnie poszuka, są opisane na stronie, jednak nie są dla mnie do końca przejrzyste, być może wynika to z pofragmentowania informacji.

Trudno dostępna tabela opłat; jestem nieufny i chciałbym mieć na jednej karcie wyszczególnione opłaty lub ich brak za konkretne funkcje.

Zasilenie konta Przelew lub wpłata gotówki w placówce Alior Banku. Możliwość natychmiastowego doładowania konta walutowego.4
Karta/y Debetowa

MasterCard USD (zielona)
MasterCard GBP (czerwona)
MasterCard EUR (niebieska)

Przedpłacona

VISA

Opłata za kartę Karty za darmo na zawsze.5 Jeśli nie załapiesz się na promocję, opłata za wysyłkę karty 9,99 zł.
Płatność kartą Trzy karty, jasne warunki; EUR tam gdzie jest 💶, GBP tam gdzie 💷, a USD w reszcie świata6. Karta wybiera korzystną dla nas walutę rozpoznając gdzie jesteśmy.
Okres oczekiwania na karty Około 14 dni. Brak kart wirtualnych. Karta wirtualna natychmiast po weryfikacji dokumentu tożsamości przesłanego online. Karta tradycyjna doręczona priorytetem w ciągu 4 dni.
Limit wymiany walut Nie Tak7
Darmowe przelewy Tak, ale ograniczone przez tzw. licznik.8 Tak, bez ograniczeń.
Wypłata waluty obcej w placówce w Polsce Tak, w placówce Alior Banku. Nie można. Trzeba… przelać pieniądze na przykład na Alior Kantor.
Wypłata PLN w placówce w Polsce Tak, w placówce Alior Banku. Nie
Wypłata waluty obcej w bankomacie w Polsce Nie Nie
Wypłata PLN w bankomacie w Polsce Nie Tak
Wypłata waluty obcej w bankomacie za granicą Jedna w miesiącu wypłata darmowa dla każdej z kart. Bez limitu kwotowego. Nielimitowana ilość wypłat z bankomatu, ale9 darmowo w miesiącu w sumie można wypłacić do 200 EUR10.

Podsumowanie

Zarówno Alior Kantor jak i Revolut to wspaniałe narzędzia dla podróżników. Pozwalają zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy. Różnice między produktami można dostrzec dopiero po bliższym poznaniu, jednak wydają się one dość istotne.

Różnice kursów

W dni powszednie Revolut ma (naj)korzystniejsze kursy11 miedzy innymi euro 💶 i dolara amerykańskiego 💵 niż Alior Kantor. Średni kurs sprzedaży w tygodniu dla pierwszej 0,0130 zł i dla drugiej 0,0109 zł lepszy niż w Alior Kantor. Co oznacza, że jeśli wymienimy w tygodniu 1000 EUR zaoszczędzimy niemal 16 zł w Revolut w porównaniu z Alior Kantor.12

Zobacz arkusz kalkulacyjny w Dokumentach Google 🔬.

Jeśli chodzi o inne waluty, na przykład hrywna ukraińska lub rosyjski rubel, warto przed skorzystaniem sprawdzić czy lepiej korzystać z karty Alior Kantor USD czy też Revolut.

Produkt samodzielny

Alior Kantor jest produktem finansowym Alior Banku, który może istnieć samodzielnie. Nie potrzebujemy dodatkowego wsparcia; sprawiedliwe kursy walut, karty i możliwość wypłaty w placówce banku w Polsce waluty obcej.

Przyszłość

Z kolei Revolut zapowiada się bardzo obiecująco. Wydaje się, że przed tym produktem jest produktem przyszłości. Oprócz wymiany waluty, możemy ubezpieczyć telefon, podróż lub zakupić kryptowalutę, jeśli zaprosimy trzech znajomych. Największym minusem jest brak możliwości wypłaty waluty obcej w Polsce. Wyjeżdżając na wakacje warto już na samym początku mieć trochę gotówki w portfelu. Korzystając tylko z Revolut, gotówkę wypłacimy dopiero w kraju docelowym.

Złoty środek

Alior Kantor polecam każdemu, kto choć raz w roku wyjeżdża na wakacje. Revolut jest dodatkowym wsparciem, zwłaszcza dla osób często robiących zakupy w Internecie w walucie obcej. To idealne rozwiązanie, kiedy na Alior Kantor nie mamy wystarczających środków, aby zapłacić na przykład za bilet. Doładujemy kartą kredytową i konto zasilone jest natychmiast.

alior kantor czy revolut
6 podstawowych zasad korzystania z Alior Kantor i Revolut
Ten wpis nie jest sponsorowany.

Jedna odpowiedź do “Alior Kantor czy Revolut? Porównanie produktów”

Leave a Reply