Podróż dookoła świata w 2020 roku sponsoruje…

Stało się. Niedzielne leniwe popołudnie. Przychodzą powiadomienia z forum fly4free. Najpierw interesowałem się okazją BCN-BOS za kilkaset euro. Nagle w moje niedospane oczy wpadał rejs TAP z San Francisco do Rzymu za 114 euro…

Bon od United Airlines

Kilka dni wcześniej sprawdzałem jak najlepiej zużyć bon od United Airlines na 150 USD, który otrzymałem za opóźniony rejs z Los Angeles do Honolulu.

Okazało się, że najlepszą okazją będzie dla mnie zakupienie rejsu HNL-SFO-SAN (San Diego) za 183 dolary. Lot do SAN z przesiadką w SFO był tańszy od bezpośredniego rejsu HNL-SFO.

United Airlines

Wszedłem na stronę United i wystukałem połączenie. Niestety okazało się, że United zmienia cenę w zależności od lokalizacji kupującego. Bilet musiałem zakupić w złotówkach, przez co zapłaciłem za niego ~230 zł, a nie jak planowałem wcześniej ~130 zł. Lot kupiony.

TAP w jedną stronę

Przyszła też kolej na zakup połączenia SFO-LIS-FCO za 114 euro. Na dwóch OTA cena wybijała do góry, jednak koniec końców udało mi się upolować okazję na stronie przewoźnika. Transakcji dokonałem niezawodną kartą wirtualną Revolut.

Kolejną podróż sponsoruje TAP i United Airlines.

Co dalej?

Bilet na odcinek HNL-SFO-LIS-FCO kupiony, co dalej???

  • Pierwsze co przyszło mi do głowy to zwiedzanie wysp Fidżi, a tym samym kolejna podróż dookoła świata.
719,92 zł to dobra cena jak dystans między Honolulu a Rzymem.
  • W Lizbonie będę miał osiem godzin w ciągu dnia. Będę miał okazję po kilku latach ponownie napić się Porto podróżując tramwajem. Podróż po Europie samolotem w 2013 roku była moją jedną z pierwszych poważniejszych.
  • Z Rzymu (FCO) wrócę Wizzair do Warszawy (WAW). W6 1444 lata jak dotychczas w poniedziałki pięć po dziesiątej. Noc spędziłbym na lotnisku FCO. W strefie non-schengen jest całodobowy salonik dla posiadaczy karty Priority Pass. Plan B to powrót do Katowic lub Modlina (.
  • Z uwagi na dość duże wydatki z Markizami, będę musiał wykonać też chłodną kalkulację co do ilości pieniędzy jakie wydam na bilety.

Jedno jest pewne. Właśnie tak zaczynają się niezapomniane przygody.

afryka airbus a320 ameryka południowa ameryka północna architektura australazja azja bałkany boeing 737 długodystansowy europa hawaje jednodniówka kalifornia know-how krajowy krótkodystansowy lax lcj lgbt linie lotnicze lodz low-cost mikronezja międzynarodowy niesamowite lotnisko nowa zelandia pacyfik pll lot polinezja polinezja francuska polska recenzja rosja rtw rtw2019 ryanair stany zjednoczone star alliance sztuka tanie linie lotnicze ua 154 united airlines włochy średniodystansowy

Leave a Reply