Air China, recenzja lotu CA 116

Mój pierwszy rejs liniami Air China była jednocześnie przedostatnią częścią podróży dookoła świata w listopadzie 2019 roku. Odbyłem wtedy średniodystansowy rejs CA 116 z Hongkongu (HKG) do Pekinu (PEK).

linia lotniczaAir China (CA)
połączenieHKG-PEK
terminlistopad 2019
numerCA 116
czas rejsu3:201
rodzajkrajowy, średniodystansowy
klasa biletuekonomiczna (X)
cena104,77 PLN i 40K mil za podróż PEK-CPH-WAW2
samolotBoeing 737-800

Linia lotnicza

Air China
Samolot Air China we Frankfurcie (maj 2019roku)

Air China (CA) to narodowy przewoźnik Chińskiej Republiki Ludowej. Linia lotnicza powstała w 1988 roku. Głównym węzłem przesiadkowym jest Pekin i Chengdu (PEK i CTU). Air China należy do Star Alliance, serwisie skytrax oceniana jest tylko na 4/10.

Bilety i bagaż

Bilety zakupiłem na stronie Miles&More w złotówkach i milach. Rezerwację otrzymałem od PLL LOT. Wybrałem oczywiście najtańszy z możliwych biletów z Hongkongu do Pekinu. Nie miałem możliwości wyboru miejsca w kabinie ekonomicznej. Na rejs nie odprawiłem się przez Internet.

Samolot

Air China
Boeing 737 NG / Max w malowaniu Expo 2019

Samolot Boeing (trzecia generacja, Nr 36751 LN:3167, Typ 737-89L) miał nieco ponad 10 lat był w niestandardowym malowaniu. Wnętrze przypominało lata 80-te. Kabina pasażerska obłożona była w ~90%.

Air China
Ilość miejsca na nogi

Każdy pasażer dostał dość gruby koc i słuchawki.

Ekran rozrywki pokładowej był zupełnie nieczytelny z oddali.

Prawie 3 minut materiału wideo; rozrywka pokładowe, kabina ekonomiczna, fotele.

Załoga i serwis

Załoga zachowywała się bardzo neutralnie. Strój był bardzo skromny.

Kolacja

Lotnisko w Pekinie

Po wylądowaniu w Pekinie późnym wieczorem byłem na szczęście przygotowany na przejazd taksówką. To był jedyny sposób, by w miarę szybko dostać się do mojego hostelu. Wszystkim polecam przejrzeć najnowsze informacje w sieci (np. Tripadvisor), w jaki sposób dochodzi tam do scamu. Mimo tego, że opisy były dość szerokie i dokładne, byłem bliski, by wejść w kolejkę do oszustów.

Air China CA 116 – podsumownie

Rating: 3 out of 6.

Lot z Air China był podróżą do przeszłości. Na moją ocenę wpłynął przede wszystkim niedobry posiłek. Rejs oceniłem na trójkę z minusem w szkolnej skali.

Leave a Reply